Nowy termin zaproponujemy już wkrótce.


Drodzy Państwo,
Z ogromną przyjemnością mam zaszczyt zaprosić Państwa na 7 Konferencję Sprzedawców Polskiego Węgla – największe cykliczne wydarzenie branżowe w kraju, które stało się jedyną tego typu platformą spotkań i wymiany myśli między producentami węgla i jego dystrybutorami.
Ponownie spotkamy się w położonym u stóp góry Nosal malowniczym hotelu Rezydencja Nosalowy Dwór w Zakopanem. Wzorem roku ubiegłego będziemy rozmawiać o wyzwaniach jakie stoją przed rynkiem węgla opałowego. Kontynuować będziemy z Penelem NIE dla SMOGU – TAK dla WĘGLA, którego celem jest ramię w ramię ze światem nauki pokazanie, że węgiel opałowy ma i przez wiele jeszcze lat będzie miał swoje miejsce w polskiej gospodarce. Wzorem roku ubiegłego, Konferencji towarzyszyć będą Targi Dostawców Sprzętu i Usług dla Dystrubutorów Węgla.
Polska Izba Gospodarcza Sprzedawców Węgla powstała siedem lat temu w celu obrony naszych fi rm przed utrudniającymi ich prowadzenie przepisami akcyzowymi. Obecnie, w czasach, gdy często stawiany jest znak równości między walką ze smogiem i walką z węglem, mamy jeszcze więcej wyzwań: powstające jak grzyby po deszczu Uchwały Antysmogowe w kolejnych województwach, Normy Jakości dla Węgla, utrudniające prowadzenie sprzedaży detalicznej, zmiany w przepisach akcyzowych.
Silna i aktywna Izba jest nam potrzebna bardziej niż kiedykolwiek do tej pory. Dajmy temu wyraz spotykając się w jak najszerszym gronie.Do zobaczenia w Zakopanem!


dr inż. Paweł Bogacz
Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie, adiunkt na Wydziale Górnictwa i Geoinżynierii Akademii Górniczo-Hutniczej im. Stanisława Staszica w Krakowie.
Twórca ponad stu dwudziestu prac naukowych a także kilkudziesięciu projektów wdrożeniowych dla przemysłu. Naukowo zajmuje się dwoma obszarami zagadnień. Pierwszym z nich jest sfera społecznej odpowiedzialności biznesu, ze szczególnym uwzględnieniem badań rynku i relacji przedsiębiorstwo-interesariusz w branży górniczej. Drugą sferą badań jest zarządzanie jakością oraz zarządzanie produkcją w ujęciu potrzeb i ich realizacji w kontekście budowy łańcuchów wartości. Piastuje także stanowisko Wiceprezesa Zarządu Fundacji dla AGH oraz Pełnomocnika Rektora AGH ds. Kół Naukowych. Koordynuje również prace Grupy Wspólnych Inicjatyw Społecznych GÓRNICTWO OK, w ramach której tworzy i komunikuje wraz z członkami Grupy prawdziwy, dobry wizerunek branży górniczej, jako odpowiedzialnej i potrzebnej społecznie. Prywatnie wielki fan lekkiej atletyki oraz dobrej muzyki rockowej.

Łukasz Janiga
Partner w Kancelarii prawno-podatkowej Layer-Janiga
Ekspert w zakresie prawnych i podatkowych aspektów funkcjonowania sektora energetyczno-surowcowego. W codziennej pracy specjalizuje się w zagadnieniach dotyczących branży energetycznej i wydobywczej – zwłaszcza w kwestach dotyczących podatku akcyzowego, VAT oraz wielu innych zagadnieniach dotyczących tego sektora gospodarki, jak np. normy jakości paliw czy system monitorowania przewozu towarów. Posiada ponad 12 lat doświadczenia zdobytego w czołowych firmach doradczych, w tym Deloitte, EY i PwC. Odpowiada za wdrożenia wielu nowych regulacji prawnych u producentów oraz dystrybutorów węgla i koksu, a także w czołowych polskich grupach energetycznych oraz firmach paliwowych. Absolwent prawa na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego. Ukończył Deloitte Leadership Development Program. Prelegent i wykładowca na wielu konferencjach i szkoleniach.

Artur Krasowski
Konstruktor kotłów na paliwa stałe
Konstruktor kotłów na paliwa stałe, Wykładowca w dziedzinie OZE. Entuzjasta najtańszego wytwarzania energii i propagator tych technologii. Od kilkudziesięciu lat zajmuje się zagadnieniami spalenia. Konstruuje kotły na paliwa stałe specjalizując się w konstrukcjach z załadunkiem ręcznym o najniższej emisji zanieczyszczeń. Prowadzi wykłady na temat odnawialnych źródeł energii, uwzględniając zagadnienia magazynowania i dystrybucji energii, a szczególnie ciepła. Twórca działów badawczo rozwojowych w zakładach produkujących kotły na paliwa stałe. Autor wdrożonych konstrukcji kotłów spełniających wymagania 5 klasy. Niska sprawność spalania prawdziwą przyczyną smogu w Polsce.

Krzysztof Woźniak
Grupa Zdrowego Oddychania
Wieloletni członek Rady Naukowej w Polskim Klubie Ekologicznym, Okręg Małopolska. Autor Uchwały o prawidłowym spalaniu. Założyciel Grupy Zdrowego Oddychania. Zarządza stroną Projekt – Ogrzewaj Bez Dymu i portalem Grupa Zdrowego Oddychania.

Bartłomiej Krzych
Fakty o Smogu
Ekonomista-analityk, bloger. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego oraz AGH w Krakowie.Od 3 lat jako niezrzeszony i niezależny działacz społeczny prowadzi bloga na Facebooku (fb.com/faktyosmogu), na którym umieszcza autorskie tabele, grafi ki i fi lmy o tematyce smogu i jego wpływu na zdrowie, powołując się na ofi cjalne dane. Jest przeciwnikiem Alarmów Smogowych, które forsują całkowity zakaz palenia węglem i drewnem w całej Polsce, stosując przy tym kłamliwą propagandę, opartą na emocjach i naiwności obywateli. W jego opinii działania „alarmów” prowadzą do niepotrzebnego ograniczenia wolności obywateli, marnotrawstwa środków publicznych i opóźnienia rozwoju gospodarczego Polski. Bez żadnego wsparcia publicznego, stara się obalić ich manipulacje i rzetelnie informować polskie społeczeństwo. Jest autorem fi lmów na youtube pt. „Szczepionka na smog: 10 faktów, które Cię uodpornią” oraz „Afera smogowa 107%: Czy pracownicy UJ sfałszowali dane w raporcie o raku w Skawinie?”. Oprócz tematyki smogu zajmuje się również polską gospodarką i przestrzeganiem praw obywatelskich, prowadząc stronę www.panbartek.pl.

Grzegorz Rakoczy
Członek Zarządu Rakoczy Stal sp z o.o.
Od blisko 30 lat związany z branżą producentów kotłów gazowych i kotłów na paliwa stałe. Jeden z założycieli platformy producenckiej kotłów, oraz powstającego Stowarzyszenia Polskich Producentów Urządzeń OZE.

Adam Nocoń
Współwłaściciel P.W. BUDMET Dariusz Nocoń, Adam Nocoń, doktorant na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach
Zawodowo i prywatnie zainteresowany nowymi technologiami w sektorze urządzeń grzewczych. Współwłaściciel firmy produkującej kotły na paliwo stałe. W ramach działalności firmy wprowadził na rynek krajowy urządzenia zasilane węglem kamiennym i pelletem, częś ć z nich powstało w ramach projektów badawczych i wdrożeniowych. Szczególnia bliska jest mu problematyka samej jakości paliwa, w szczególności pelletu. Swoją działalność w tym zakresie prowadzi jako członek założyciel Polskiej Rady Pelletu (www.polskaradapelletu.org) Dodatkowo jest członkiem międzynarodowego stowarzyszenia The Society for Organic Petrology (TSOP, www.tsop.org).

Wojciech Szulik
Dyrektor ds. Rozwoju i Handlu, Koordynator ds. B + R + I. – Centralne Laboratorium Pomiarowo – Badawcze Sp. z o.o.
Wieloletni praktyk w zakresie szkoleń dotyczących pobierania paliw stałych oraz odpadów paleniskowych. Ukończył Wydział Chemiczny Politechniki Śląskiej. Absolwent Śląskiego Środowiskowego Studium Doktoranckie w dyscyplinie „Inżynieria Środowiska” pod patronatem Głównego Instytutu Górnictwa w Katowicach. Ukończył Menedżerskie studia podyplomowe – poziom MBA Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej. Obecnie uczestnik studiów doktoranckich w ramach I edycji programu „Doktorat wdrożeniowy” realizowanego na Wydziale Nauk o Ziemi Uniwersytetu Śląskiego oraz w CLP-B Sp. z o. o. z dyscypliny naukowej geologia.

Wojciech Treter
Redaktor Naczelny, Portal CzysteOgrzewanie.pl
Popularyzator wiedzy o ekonomicznym, rozumnym, jak najczystszym spalaniu węgla i drewna – co najpierw testował sam na sobie, wyciągając się za uszy z ubóstwa energetycznego. Użytkownik kotła węglowego znanego jako śmieciuch lub kopciuch, który od lat ani nie kopci, ani nie spala śmieci, a godziwie ogrzewa dom. Na własnej skórze sprawdził, że w dogrzanym domu stare buty same chętniej wędrują do śmietnika niż do pieca.

dr Magdalena Wójcik-Jurkiewicz
Adiunkt w Katedrze Rachunkowości na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach
Autorka ponad 60 publikacji. Wieloletni wykładowca i praktyk. Jest członkiem Stowarzyszenia Księgowych w Polsce. Od lat współpracuje z SKwP, Polską Izbą Biegłych Rewidentów, Instytutem Studiów Podatkowych Modzelewski i Wspólnicy oraz Instytutem Prawa Gospodarczego, jako ekspert. Jako manager projektu współpracowała z Ministerstwem Finansów oraz Ministerstwem Sprawiedliwości. W Ogólnopolskim Konkursie StRuNa, pod patronatem MNiSW, została wybrana „Opiekunem Naukowym Roku 2017”. Prowadzi badania z zakresu ujawnień niefinansowych, głównie w obszarze CSR oraz dobrych praktyk stosowanych przez spółki giełdowe, w szczególności zajmuje się szacowaniem kosztów pracy w górnictwie, kierując Zespołem Ekspertów z tego zakresu.

Najnowsze komentarze