Polska Izba Gospodarcza Sprzedawców Węgla podjęła kolejny krok w sprawie problemu smogu w naszym kraju przeprowadzając w miesiącach od lipca do października br., akcję pod nazwą: Petycja „NIE dla SMOGU – TAK dla WĘGLA”.

W ramach tej akcji chcieliśmy zwrócić uwagę całemu społeczeństwu, że można palić węglem i nie zatruwać środowiska, że poprzez wdrożenie rozwiązań technologicznych uzyskamy  poprawę jakości powietrza. Petycja „NIE dla SMOGU – TAK dla WĘGLA” miała również zwrócić uwagę na realia ekonomiczne polskich gospodarstw domowych i możliwości produkcyjne polskiego górnictwa.

Zbieranie petycji miało się odbywać na WSZYSTKICH placach składowych członków Izby, na składach węgla na terenie całego kraju a także przez wszystkich innych wspierających petycję.

Po podsumowaniu wyników – udział wzięło 39 członków Izby oraz 6 firm zewnętrznych nie będących członkami Izby którym Zarząd Izby serdecznie dziękuje. Razem zebraliśmy  18 185 podpisów. Zebrane petycje zostały rozesłane do wszystkich Sejmików Wojewódzkich a obecnie oczekujemy na rozpatrzenie i zajęcie stanowiska w przedmiotowej sprawie.